איך מתגרשים נכון? המדריך המלא

 

החלטתם להתגרש? לפרק את החבילה? במידה והגעתם לקו פרשת הדרכים במערכת הזוגית, אזי קרוב לוודאי שמתעוררת השאלה: "איך מתגרשים?" עו"ד שי מויאל מסביר שמדובר בהחלטה גורלית ולרוב טעונה ברגשות שליליים.

 

לפיכך, בטרם פתיחת הליך הגירושין, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי ולהסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה וגירושין, זאת במטרה להבין בדיוק את התהליך שלקראתו הולכים ולהבטיח ששוקלים את כל האפשרויות הפתוחות, לפני שבוחרים באפשרויות כזו או אחרת.

 

בייעוץ המשפטי, מבהיר עורך הדין את חשיבותו של מירוץ הסמכויות ומנחה את לקוחותיו בנוגע למידע שיש לאסוף לתיק התביעה ואיך מתגרשים באופן מחושב ומושכל, תוך נטרול רגשות הכעס והנקמה והתנהלות יעילה ונכונה, עם כמה שפחות מהלכים שגויים והשלכות בלתי רצויות.

 

בחינת האפשרויות הנוגעות לסוגיה היכן ניתן ועדיף לפתוח את תיק הגירושין

עו"ד שי מויאל מדגיש שאין תשובה אחת מוחלטת לשאלה "איך מתגרשים", היות וכל תהליך גירושין הנו פרטני ומשתנה בהתאם לנסיבות המקרה הספציפיים, לפיכך כדאי להתייחס להמלצות החברים ובני המשפחה בעירבון מוגבל, ולהישען על הייעוץ וההכוונה של עורך הדין.

 

בישראל חלים חוקי המשפט הן על בית המשפט לענייני משפחה והן על בית הדין הרבני, אולם כדי לפתוח תיק גירושין בבית דין רבני נדרש התובע להציג עילה לגירושין שנתמכת בהוכחות מוצקות. על כן, במידה ואין עמידה בתנאים הללו, יאלץ התובע להגיש את תביעתו בבית המשפט לענייני משפחה.

 

במהלך הייעוץ וההכוונה משפטית נבחנות כל האפשרויות בנוגע לסוגיה היכן ניתן ועדיף לפתוח את תיק התביעה לגירושין. חשוב לדעת, שבכל מקרה של נישואים כשרים כדת וכדין, ההליך הסופי של קבלת הגט מתקיים ברבנות.

 

הכנת הסכם גירושין

אחד השלבים בתהליך עצמו כרוך בהכנת הסכם גירושין שעליו חתומים מרצון שני הצדדים. מדובר, למעשה, בחוזה שנוגע בעיקרו לשלושת הסוגיות המרכזיות שהן חלוקת רכוש, מזונות ילדים, משמורת והסדרי ראייה.

 

על הסכם הגירושין להיות חד משמעי וברור בכוונותיו, זאת כדי שלא להותיר כל פתח לספקות ופרשנויות שונות. כמו כן, הסכם הגירושין חייב אישור של הערכאה המשפטית למתן תוקף, וחשוב לדעת שהסכם גירושין שלא אושר מטעם הרבנות או בית משפט- אינו תקף!

 

ניתן לנסח את הסכם הגירושין בעזרת גישור בין הצדדים, באמצעות עורך דין לענייני גירושין או בין שני בני הזוג באופן עצמאי אף בטרם הפנייה להליכים משפטיים. עם זאת, בעניינים שבהם מתגלעת מחלוקת בקרב בני הזוג, והם אינם מגיעים להסכמה בסוגיה מסוימת, ניתן לפנות לבית המשפט לצורך הכרעה בעניינם.

 

x