מתגרשים? טיפים טובים לבחירת עו"ד לענייני משפחה!

 

מתגרשים? מחפשים עו"ד לענייני משפחה? במידה והחלטתם לפרק את החבילה, בחירת עורך הדין שיטפל בתיק הגירושין שלכם מהווה את אחת מן ההחלטות החשובות ביותר שאתם צפויים לעשות בחייכם, היות ולעתים קרובות היא זו שעשויה להכריע בשאלה הקריטית: האם פניכם אל הניצחון או אל התבוסה.

 

עו"ד שי מויאל מסביר שישנם עורכי דין שנוהגים להגיש תביעות סטנדרטיות ומייחלים לטוב, בעוד שישנם גם כאלו העוסקים בתכנון אסטרטגי שתפור בדיוק על פי מידותיו של הלקוח. חשוב להדגיש שכל תיק גירושין מהווה עולם ומלואו, שמתמקד באנשים שונים, וברקע, בעיות ונתונים שונים, הספציפיים לכל מקרה ומקרה. לפיכך נדרשת אינטגרציה ברמה גבוהה, כזאת המאפשרת התמודדות עם מכלול הנתונים המאפיינים את המקרה הפרטני שלכם.

 

היכולת ליצור "יש מאין" גם במצבים שנדמים כאבודים ובלתי אפשריים

אחת מעצות הזהב היא להעדיף את שירותיו של עו"ד לענייני משפחה המתמחה בתחום הגירושין. יחד עם זאת, גם כשמדובר בעו"ד העוסק בתחום, חשוב להפעיל את שיקול הדעת ולבדוק את כישוריו והצלחותיו בפועל, ולא להסתפק בהמלצות של מכרים בלבד.

 

עו"ד שי מויאל מציין שמומלץ לברר ולהשוות בין האסטרטגיות המוצעות על ידי כמה עורכי דין לטיפול בבעייתכם. על עורך הדין להציג בפני לקוחו אסטרטגיה מגובשת, בהירה וברורה, יחד עם שלבי ביצוע ולוחות זמנים.

 

הניסיון מלמד שהאסטרטגיה הטובה ביותר איננה נשענת על החוק היבש, שאותו מכירים עורכי הדין, אלא דווקא על שילוב של חשיבה מקורית, יצירתיות ואינטגרציה של כל עובדות המקרה, תוך הפגנת כישורים ליצירת "יש מאין" גם במצבים שנדמים מראש, לכאורה, כמקרים אבודים ובלתי אפשריים.

 

עניין הוותק והניסיון

כלל ברזל נוסף נוגע לעניין הוותק והניסיון. גם כשמדובר בעו"ד לענייני משפחה, אין לקבל את ההחלטה לשכור את שירותיו של עורך דין זה או אחר על סמך היותו "20 שנה במקצוע" מהסיבה שוותק איננו ערובה לניצחון.

 

ברם, המציאות מלמדת שהאיכות אינה נגזרת של ותק וניסיון, ולא פעם קורה שוותק רב מדי מוביל דווקא לחוסר עניין, חוסר ערנות וקיפאון מחשבתי. חשוב להבין שבעידן העכשווי, הידע נרכש לאו דווקא מניסיון, אלא בעיקר מקריאת ספרים, היכרות עם מחקרים, בקיאות בשימוש במאגרי מידע ממוחשבים, דברים שהם על פי רוב נחלת עורכי דין צעירים יותר.

 

השילוב המנצח במקרים רבים כולל בתוכו ניסיון של כמה שנים המשולב בידע רב וטכנולוגיה גבוהה, תוך שהם מיושמים בשיטות מתקדמות כמו עבודת צוות, סיעור מוחות, גישה אינטרדיסציפלינרית וכיוצא בזה.

 

x