חשיבות ההסתייעות בעורך דין לענייני גירושין

 

אין עוררין על כך שתהליך הגירושין מהווה את אחד מהתהליכים הקשים ביותר שעשוי אדם לעבור, שכן, לא זו בלבד שהוא מלווה על פי רוב במטענים רגשיים רבים המעיקים על הנפש, אלא שהוא כרוך גם בהחלטות וסוגיות קשות רבות, הנוגעות לחלוקת הרכוש בקרב בני הזוג, הדרך שבה יגודלו הילדים וכיוצא בזה.

 

מחקרים בתחום מראים ששיעור המתגרשים שמגדירים לעצמם הן את המטרות והן את הדרך שבה הם מעוניינים שהתהליך יתנהל הנו נמוך ביותר, שכן מרבית מהמתגרשים שרויים במערבולת רגשית גדולה שעלולה להוביל אותם לקבלת החלטות שאינן בהכרח הנכונות ביותר עבור הסיטואציה שבה הם נמצאים. תפקידו של עורך דין לענייני גירושין הוא לסייע בפישוט התהליך הסבוך ולהוביל אותו לכדי סיום בדרך השלמה והנכונה ביותר ובהתאם ליעדים שהוגדרו.

 

גישור על הפערים ומניעת סבל רב שעלול להיגרם למי מהצדדים

עורך הדין שי מויאל מסביר שעורך דין לענייני גירושין עוסק על פי רוב בנושאי משפחה מגוונים שכוללים, בין היתר, התמחות בתחום הגירושין ובכל מה שנוגע לדיני משפחה (מזונות), חלוקת רכוש, משמורת, אבהות, כמו גם הסכם ממון, הסכם שלום בית, נישואים אזרחיים וטיפול בתרחישים שבהם ישנם ידועים בציבור.

 

חשוב להדגיש שאין אפשרות לחזות מראש כיצד יתנהל הליך הגירושין, היות ומדובר במשוואה התלויה במגוון רחב של גורמים ומשתנים, החל מהמצב שבו נמצאים הנישואים וטיב היחסים בין בני הזוג, וכלה במצב הכלכלי וגילאי הילדים.

 

כמו כן, לעתים קרובות קורה שהרצונות והמטרות של כל אחד מהצדדים מתנגשים זה עם זה, וככל שהפער בקרב בני הזוג גדול יותר, כך גם עשוי התהליך להפוך למורכב. הסתייעות בעורך דין המתמחה בתחום תוביל לגישור על הפערים ותמנע סבל רב שעלול להיגרם.

 

בחירת הזירה המועדפת לניהול תיק הגירושין

עורך הדין שי מויאל מוסיף ומסביר שעל פי החוק במדינת ישראל יכול תיק גירושין להתנהל בבית המשפט לענייני משפחה או בבית דין רבני. עם זאת, בית המשפט לענייני משפחה הנו המוסד המוסמך היחידי שבו ניתן לדון במזונות הילדים (למעט מקרים שבהם שני בני הזוג הסכימו שהנושא יידון בבית הדין הרבני), בעוד שבית הדין הרבני הנו המוסד המוסמך היחידי למתן הגט הסופי.

 

יתרה מזאת, חשוב להיות מודעים לכך שישנם הבדלים ברורים ומהותיים בין שני המוסדות הללו מעצם אופיים, כשההחלטה על בחירת הזירה המועדפת לניהול תיק הגירושין עשויה להיות בעלת השלכות קריטיות על הליך הגירושין כולו. אין ספק שלצורך קבלת ההחלטה הראשונה, מומלץ להסתייע בעורך דין לענייני גירושין שמכיר מקרוב את נפתולי החוק ומטיב לראות התמונה הגדולה.

אין מאמר זה מהווה תחליף לייעוץ משפטי

x